Novice‎ > ‎Novice 2011‎ > ‎

Spominski pohod Arihova peč

objavljeno: 20. jul. 2012 13:08 avtor: PVD sever Celje   [ posodobljeno 20. jul. 2012 14:09 ]

V nedeljo 6. 3. 2011 smo se veterani odbora celje udeležili spominskega pohoda na Arihovo peč v sosednjo Avstrijo.Ta pohod,ki ga skrbno in že 33 let organizirajo naši Koroški Slovenci, je zopet minil v prijetnem druženju in obujanju spominov, tako na narodno osvobodilno vojno,kot na osamosvojitveno vojno. Naše rojake Koroške Slovence zelo razveselimo z našo udeležbo, zato nam namenijo veliko pozornost in nas tudi predstavijo ostalim pohodnikom, ki pridejo iz različnih krajev, tako iz Slovenije, kakor tudi iz zamejstva. V ta namen smo tudi prijetno nazdravili z našimi rojaki. Letošnjega pohoda na Arihovo peč se je iz Celja udeležilo 54 pohodnikov od tega12 članov Odbora Celje in član Odbora Slovenske konjice.