Novice‎ > ‎Novice 2012‎ > ‎

1. srečanje veteranov Sever Zasavja in celjskega območja na Mrzlici

objavljeno: 19. sep. 2012 10:03 avtor: PVD sever Celje   [ posodobljeno 19. sep. 2012 21:33 ]

V soboto, 15.9.2012 smo se po dvoletnem dogovarjanju na pobudo kolegov iz Zasavja, člani PVD Severa Zasavje in PVD Sever za celjsko območje povzpeli  na Savinjsko Zasavski Triglav – MRZLICO.  Tu smo se pridružili praznovanju 100. Obletnice delovanja Planinskega društva Trbovlje.  To srečanje je tradicionalno, na njem pa se zberejo predstavniki občin v iz okolice Mrzlice (Trbovlje, Hrastnik, Zagorje, Prebold, Laško, Žalec in Tabor). Pokrovitelj prireditve je bila Občina Trbovlje. Pripravili so zanimiv kulturni program v katerem so sodelovali Trboveljska godba na pihala, Katarinski fantje, otroški pevski zborček in plesalci Osnovne šole Točke Čeč. Ob tej priložnosti smo se v Planinskem društvu Trbovlje, ki letos praznuje 100-letnico, zahvalili Občinam in planinskim društvom z Savinske strani Mrzlice za uspešno sodelovanje.  Županu Občine Trbovlje smo v spomin podarili naš zbornik z naslovom »Da ne pozabimo«. Po kulturnem programu je sledilo družabno srečanje. Ure so tekle, nam pa se ni mudilo domov, saj je bilo vzdušje odlično. Smeh, šale in obujanje spominov. Naš podpredsednik Dare Repenšek je opravil kar dve »simbolni dejanji«. Najprej sta s predsednikom PVD Zasavje Lojzetom Klančišarjem zamenjala veteranski kapi, nato pa s članom PD Trbovlje še majici. Iskali smo še nekoga, s kom bi zamenjal kavbojke, na nismo našli nikogar, ki bi  imel iste mere.Vmes smo zapeli ob harmoniki in tudi zaplesali.

Pričakovali smo večjo udeležbo članov. Lepo vreme in zgodnja trgatev sta marsikomu prekrižala načrte, saj je potrebno doma marsikaj postoriti. Pa upamo, da  bo drugo leto bolje, da bodo člani večkrat prišli na prireditve in s tem dokazali pripadnost društvu in vrednotam, za  ketere smo se borili med osamosvojitveno vojno.

1. srečanje veteranov Zasavja in celsjkega na Mrzlici