Novice‎ > ‎Novice 2012‎ > ‎

2. Ojsterškov memorial

objavljeno: 16. okt. 2012 05:01 avtor: PVD sever Celje   [ posodobljeno 16. okt. 2012 05:02 ]

2. memorial v spomin na pokojnega policista Marjana Ojsterška

V soboto, 29. 9. 2012 s pričetkom ob 09. uri je na strelišču »Tone Bostič« v Zidanem mostu,  PVD Sever za celjsko območje – Odbor Laško, izvedlo 2. memorial Marjana Ojsterška, v streljanju z malokalibrsko puško in v pikadu. S športnim tekmovanjem smo počastili spomin na pokojnega policista PP Laško, Marjana Ojsterška, veterana osamosvojitvene vojne za Slovenijo in aktivnega člana našega  veteranskega društva SEVER.

Na tekmovanje smo povabili člane PVDS za Celjsko območje, PVDS Zasavje, SD Tone Bostič  in sorodna veteranska društva OOZVVS Celje in Laško.

Tekmovanja v streljanju z malokalibrsko puško se je udeležilo 8 ekip, prav toliko tudi v pikadu. Skupaj je nastopilo 41 tekmovalcev.

EKIPNI REZULTATI V STRELJANJU Z MK PUŠKO IN V PIKADU:

Doseženim  krogom  v streljanju so se prišteli doseženi krogi v pikadu, v streljanju od 100 možnih krogov in v pikadu od 99 možnih krogov.

1.     mesto  Območno združenje  veteranov vojne za Slovenijo, ( 2.ekipa)…………………… 372  krogov

2.     mesto PVD Sever  za celjsko območje  - Odbor  Laško………………………………350     ,,

3.     mesto  SD Tone Bostič Zidani most…………………………………………………….322     ,,

4.     mesto PVD Sever  za celjsko območje  – Odbor Žalec ………………………………318     ,,

5.     mesto  Občinski odbor veteranov vojne za Slovenijo, ( 1. Ekipa)…………………… 283     ,,

6.     mesto PVD Sever za celjsko območje – Odbor Celje………………………………… 273     ,,

7.     mesto PVD Sever za celjsko območje – Odbor Mozirje……………………………… 170     ,,

8.     mesto PVD Sever Zasavje………………………………………………………………..169     ,,

Prvih 6  posamezno v streljanju:

1.     Marjan Kalin, SD Tone Bostič …………………………………………………………..  89 krogov

2.     Drago Guček, OZVVS Celje …………………………………………………………..  89     ,,

3.     Jože Jeram, OZVVS Celje……………………………………………………………… 87     ,,

4.     Marjan Zdovc, OZVVS Celje…………………………………………………………… 85     ,,

5.     Miran Bizjak, PVDSC – Odbor Celje…………………………………………………….  81     ,,

6.     Vili Ravnikar, SD Tone Bostič……………………………………………………………. 80      ,,

Prvih šest  posamezno v pikadu:

1.     Jože Pavlič, PVDS za celjsko območje – Obor Žalec………………………………… 83 krogov

2.     Slavko Gornik, PVD  Sever  Zasavje…………………………………………………… 77      ,,

3.     Franc Lebič, OZVVS Celje………………………………………………………………77      ,,

4.     Marjan Mikše, PVDS za celjsko območje – Odbor Laško ……………………………..64       ,,

5.     Jože Kotnik, PVDS za celjsko območje – Odbor Laško………………………………. 63      ,,

6.     Ferdo Jelen, PVDS za celjsko območje – Odbor Žalec……………………………….. 61      ,,

Prehodni pokal, ki ga je na 1. memorialu lani osvojila ekipa PVDSC – Odbor Laško, je letos  osvojila 2. ekipa OZVVS Celje, prav tako pokal v streljanju za 1. mesto. V pikadu  je osvojila pokal za 1. mesto ekipa PVDSC – Odbor Žalec. Vsem udeleženim ekipam smo podelili priznanje, posamezno trem najboljšim tekmovalcem v streljanju in v pikadi pa medalje. Memoriala se je udeležila celotna družina pokojnega Marjana Ojsterška, ki je tudi podelila pokale, kolajne in priznanja. Memoriala se je udeležilo 68 oseb, med ostalimi tudi župan Občine Laško Franc Zdolšek. Memorial je odprl Ivan Ržen, predsednik PVDSC – Odbor Laško, nekaj  spodbudnih besed pa sta spregovorila tudi župan Občine Laško, Franc Zdolšek in podpredsednik PVD Sever za celjsko območje, mag. Darko Repenšek.

Družabno srečanje  se je zavleklo v pozne popoldanske ure, obujali smo spomin na pokojnega Marjana Ojsterška in na osamosvojitveno obdobje Slovenije.

Predsednik  PVDSC – Odbor Laško

Ivan Ržen