Novice‎ > ‎Novice 2013‎ > ‎

Pohod in Savinjačanov, Zasavčanov in srečanje veteranov na Mrzlici

objavljeno: 13. nov. 2013 10:20 avtor: PVD sever Celje   [ posodobljeno 13. nov. 2013 10:20 ]
Avtor;: Rado Gašparič

V soboto 21.09.2013 so se na Mrzlici tradicionalno srečali občani Zasavja in Savinjske doline, hkrati pa je potekal tudi 2. pohod in srečanje veteranov osamosvojitve Slovenije z obeh strani Mrzlice. Srečanja se je udeležilo okoli 200 ljudi, na veselje, smo veterani predstavljali večinoi. Naše društvo je zastopalo 15  članov odbora Žalec, najštevilčnejši pa so bili člani PVD SEVER ZASAVJE.

V imenu vseh veteranov je spregovoril Adi Vidmajer in poudaril pomen aktivnosti veteranov pri osamosvojitvi Slovenije. Zasavčani so pripravili tudi spominske kozarce z napisom 2. srečanje veteranov osamosvojitve, ki so ga razdelili vsem veteranom, ki so prišli na srečanje.  Vreme je bilo krasno, udeleženci zadovoljni, naslednje leto se bomo srečanja udeležili še člani ostalih odborov društva.