Novice‎ > ‎Novice 2016‎ > ‎

Slovesnost ob dnevu upora proti okupatorju v Celju

objavljeno: 28. apr. 2016 23:47 avtor: PVD sever Celje   [ posodobljeno 5. jan. 2017 15:52 ]
V četrtek 21/4 je bila v Parku svobode v Celju slovesnost ob državnem prazniku Dnevu upora proti okupatorju, ki jo vsako leto pod
pokroviteljstvom MO Celje organizirajo veteranske organizacije. Slavnostni govornik je bil Tit TURNŠEK, predsednik ZB za vrednote NOB, ki je v svojem govoru skozi zgodovinski okvir zajel vse pomembne dogodke v Sloveniji, ki so nas pripeljale do tega, da danes živimo v samostojni Sloveniji.

Ob tej priložnosti se je še posebej poklonil vsem, ki so se borili za avtonomno in svobodno Slovenijo ter posameznikom, ki so za takšno Slovenijo plačali tudi z življenjem.

Za kulturni program so poskrbeli učenci III. osnovne šole Celje, Godba na pihala KUD   Ljubečna in Moško pevsko društvo Pod gradom Celje.

Slovesnosti se je ob lepem vremenu poleg praporščakov  udeležilo tudi veliko število naših članov.