Novice‎ > ‎Novice 2015‎ > ‎

Udeležba na slovesnosti ob 74. obletnici ustanovitve celjske partizanske čete

objavljeno: 15. okt. 2015 03:08 avtor: PVD sever Celje   [ posodobljeno 15. okt. 2015 03:08 ]
Na povabilo OZSČ, ZBVNOB in OZVVS se je delegacija odbora Celje udeležila slovesnosti v počastitev 74. obletnice ustanovitve celjske partizanske ćete v javorniku nad Štorami. Osrednji govornik je bil Srečko Križanec, predsednik OZVVS in OZSČ Štore in član našega društva. Poudaril je "da je bila Celjska partizanska četa ustanovljena pred dnevom vstaje slovenskega naroda, 22. julija 1941. Štela je vsega  15 borcev. Prvo večjo organizirano akcijo pa  so izvedli,  4. 8. 1941. Pomenu ustanovitve prve celjske čete moramo dati ponovno veljavo in vsebino. Občina Štore je postavila spominsko obeležje tej legendarni četi, domačini nas vedno prijazno sprejmejo. Mi pa moramo nadaljevati tradicijo NOB.  Zato si iskreno želim, da se vsako leto prav na ta dan dobimo na tem mestu in se poklonimo njenemu spominu in hkrati vsem partizanom, ki so dali svoja dragocena življenja." Zahvalil se je vsem, ki so se prišli pokloniti Celjski partizanski četi."

Njegov govor v priponki objavljamo v celoti
ĉ
PVD sever Celje,