Novice‎ > ‎Novice 2015‎ > ‎

Predavanje g. Marcusa Schreinerja o delovanju 72. rezervnega policijskega bataljona na Štajerskem

objavljeno: 3. maj 2015 10:29 avtor: PVD sever Celje   [ posodobljeno 3. maj 2015 10:31 ]
Policijsko veteransko društvo za celjsko območje je med svoje naloge zapisalo tudi skrb za ohranjanje spomina na polpreteklo in novejšo zgodovino slovenske države. Sodelujemo pri organizaciji in izvedbi številnih slovesnostih, ki so posvečene dogodkom iz NOB.
25-4-2015 se je delegacija društva skupaj z ostalimi veteranskimi organizacijamo udeležila najprej slovesnosti ob 70. obletnici konca 2. svetovne vojne v Sromljah.
Popoldan  smo v Kinodvorani Kozje gostili inšpektorja Marcusa Schreinerja Božiča, ki je v sklopu svojega dela  v Munchenski policiji raziskoval delovanje 72. rezervnega policijskega bataljona na Spodnjem Štajerskem v letih 1939-1945 v sodelovanju z Arhivom Slovenije .
Predavanja so se udeležili tudi člani Društva izgnancev Kozje. Udeležnci so predavatelju postavili tudi številna vprašanja.

Vse prisotne in g. Schreinerja je pozdravila tudi županja občine Kozje g. Milenca Kranjc.

V priponki je povzetek gradiva predavanja.