42. Prireditev "Partizanske smučine" - Cerkno 45

Veleslalomska tekma za

V soboto 26.1.2019 so na smučiščih Smučarskega centra Cerkno potekale tekme v veleslalomu in teku na smučeh. Prireditev je bila posvečena spominu na prve partizanske smučarske tekme v okupirani Evropi, ki so bile 20. in 21. januarja 1945 v Cerknem.


V soboto 26.1.2019 so na smučiščih Smučarskega centra Cerkno potekale tekme v veleslalomu in teku na smučeh. Prireditev je bila posvečena spominu na prve partizanske smučarske tekme v okupirani Evropi, ki so bile 20. in 21. januarja 1945 v Cerknem.

Tekme v veleslalomu se je letos udeležilo 6 naših tekmovalcev in ena tekmovalka. Med desetimi nastopajočimi ekipami za katere je nastopilo 88 tekmovalcev in tekmovalk, je naša ekipa zasedla odlično 2. mesto.  Za našo ekipo so nastopili Darko Repenšek, Robert Remic, Andrej Šumah, Dragica Hriberšek, Miha Leskovšek, Peter Kodrun in Edvard Zatler. Med posamezniki pa so bili doseženi naslednji rezultati:

Kategorija ženske letnik 1973 in starejše je Dragica Hriberšek osvojila 3. mesto.

Kategorija moški letnik 1964 do 1953 je Darko Repenšek zmagal, Robert Remic pa je osvojil 6. mesto.

V kategoriji moški letnik 1962 do 1973 je Andrej ŠUMAH osvojil 4. mest Edvard Zatler pa 21. mesto.

V kategoriji moški letnik 1974 in mlajši je Miha Leskovšek zmagal, Peter Kodrun pa je osvojil 2. mesto.

Čestitke vsem tekmovalcem.

Foto: Brane F. Gradišnik