Postavitev razstave VOJNA ZA SAMOSTOJNO SLOVENIJO 1991

Dne 5.6.2018 smo v prostorih Kulturnega centra v Rogaški Slatini postavili na ogled razstavo VOJNA ZA SAMOSTOJNO SLOVENIJO 1991.


Razstavo smo organizirali PVD Sever za celjsko območje, Javni zavod za turizem in kulturo Rogaška Slatina in Muzej slovenske policije.

Razstava, katere avtorja sta Biserka Debeljak, upokojena kustosinja Muzeja slovenske policije in Anton Pozvek, generalni sekretar Zveze policijskih veteranskih društev Sever, je postavljena v počastitev praznovanja 20. obletnice ustanovitve Policijskega veteranskega društva Sever za celjsko območje. Na svečani otvoritvi razstave je sodeloval kvartet trobil Policijskega orkestra in Duet Glasbene šole iz Rogaške Slatine.

Obiskovalce sta pozdravila predsednik PVD Sever za celjsko območje Milan Urbanček in Biserka Debeljak, katera je podrobno predstavila vsebino razstave in opis dogodkov v spomin katerih je bila ustvarjena razstava.

Po ogledu razstave je bil za vse obiskovalce pripravljen sprejem s skromno pogostitvijo.