Slovesnost ob dnevu vojnih veteranov 1991

Zveza policijskih veteranskih društev Sever in Zveza veteranov vojne za Slovenijo sta 17.5.2018 pripravili slovesnost ob Dnevu vojnih veteranov 91 na Geometrijskem središču Slovenije na Slivni pri Vačah.


Slovesnost se začela s prihodom praporščakov obeh veteranskih društev na prireditveni prostor in dvigom slovenske zastave.

Uvodoma sta nas pozdravila Alenka Kolenc v imenu društva GEOSS in Franci Rakovec, župan občine Litija.

V imenu Zveze veteranov vojne za Slovenijo je vse prisotne nagovoril njihov predsednik generalmajor Ladislav Lipič

Slavnostni govornik je bil predsednik Zveze policijskih veteranskih društev Sever dr. Tomaž Čas. V svojem govoru je poudaril številne aktivnosti za zaščito in obrambo osamosvojitvenih procesov ter opozoril, da nekateri pačijo resnico o dogodkih, ki so se zgodili pred 15. majem 1990. Celoten govor dr. Časa lahko prebere v priloženem dokumentu.

https://youtu.be/E2DBANuIc5g